Легалізація в будівництві

Перевід в нежитловий фонд. Узаконення вхідної групи

   Необхідність переведення житлової квартири до нежитлового фонду стає на сьогоднішній день вельми актуальною, оскільки інфраструктура житлових будинків, розташованих  в центральних районах міста потребує  модернізації (особливо перших поверхів). При цьому процедура зміни цільового призначення нерухомості дуже клопітна.

   ЮК «Правова Консалтингова Група» пропонує комплекс юридичного сприяння при переведенні нерухомості до нежитлового фонду.

     Згідно ст. 7 і 8  Житлового кодексу  УРСР  у  виняткових   випадках  переведення  житлових  будинків  і  житлових  приміщень  у  нежитлові  може здійснюватися за рішенням компетентних органів.

    Процедура переведення житлових  приміщень в нежитловий  проводиться  на підставі  Порядку переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові  в  м. Києві, затвердженого Розпорядженням КМДА №1825 від 01.10.2002 р., листа Державного комітету будівництва, архітектури і житлової політики України №5/2-6 від 05.01.2001 р.

    Згідно з положеннями Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 07.06.2005 р. N 01-8/1051  «Про деякі питання вживання статей 7 і 8 Житлового кодексу Української РСР при вирішенні суперечок відносно переведення житлових будинків і житлових в нежитлових»: переведення житлових будинків і житлових приміщень в будинках державного і суспільного житлового фонду в нежитлових можуть застосовуватися і до житлових будинків, квартир, які належать фізичним і юридичним особам на праві приватної власності.

    Переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові здійснюється за рішенням органів, які виконують функції виконавських органів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад, а саме: актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій, Київською і Севастопольською міських державних адміністрацій.

   Акти цих органів з питань переведення житлових будинків і житлових приміщень в нежитлові можуть бути оскаржені юридичними і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності до господарського суду на підставі статті 12 Господарського процесуального кодексу України.

Основні етапи переведення житлового фонду в нежиловий:

 1. Отримання згоди мешканців, суміжних з Вашою квартирою. Здобуття узгодження актів в ЖЕК.

2.  Отримання  згоди ЖЕК на переведення будівлі до нежитлового фонду.

3.  Отримання Рішення Міжвідомчої комісії КМДА про обстеження приміщення.

4.  Отримання Розпорядження Районної державної адміністрації про визнання приміщення нежитловим.

5.  Отримання  Розпорядження КМДА  про переведення житлової квартири до нежитлового фонду.

6.  Отримання технічного паспорта на нежитлове приміщення.


   Маючи практику і напрацювання в профільних державних структурах, фахівці ЮК «Правова Консалтингова Група» візьмуть клопіт відносно процедури переведення нерухомості до нежитлового фонду на себе:

  - розробку та погодження дозвільної документації для проходження стадії переведення житлової квартири  до нежитлового фонду;

  - одержання розпорядження КМДА про переведення житлової квартири до нежитлового фонду;

  - супроводження виготовлення технічного паспорту БТІ.


   Комплекс послуг з юридичного супроводу щодо переведення до нежитлового фонду містить:

 - консультування клієнта відносно можливості переведення приміщення з одного фонду в іншій;

 - підготовку і одержання повного пакету необхідних документів.


УЗАКОНЕННЯ ВХІДНОЇ ГРУПИ

  (власний окремий вхід в приміщення)

Процедура узаконення вхідної групи включає наступні основні етапи:

1. Отримання згоди мешканців на облаштування окремої вхідної групи. Отримання згоди балансоутримувача будинку.

2. Отримання розпорядження на реконструкцію.

3. Отримання вихідних даних.

4. Отримання технічних умов.

5. Виготовлення проектної документації:

     а) передпроектних пропозицій;

     б) проекту;

     в) робочої документації;

6. Узгодження і експертиза проектної документації: у архітектурі, проходження містобудівної ради, СЕС, МНС, ДАІ, Управління охорони культурної спадщини та інші установи.

7. Оформлення дозволу на початок будівельних робіт.

8. Введення в експлуатацію і отримання Сертифікату відповідності.

9. Оформлення нового технічного паспорту БТІ.


   Фахівці ЮК «Правова Консалтингова Група»  нададуть комплекс послуг, пов'язаних із здобуттям всіх дозвільних документів для узгодження вхідної групи (власного окремого входу в приміщення).

 

         Якщо не можеш вирішити проблему – почни нею керувати. 

                            Р. Шуллер

 

   Керуйте проблемою одержання дозвільних документів, доручивши її вирішення ЮК «Правова Консалтингова Група».


Будівельні ліцензії, ліцензія на будівництво, оптимізація і легалізація будівництва, дозвіл на будівництво, отримання дозволу на будівництво, отримання ліцензії на будівництво